Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE  2017.10.15

 

Wprowadzenie: Bóg przygotował nam ucztę, która jest zapowiedzią uczty mesjańskiej — zapowiedzią zbawienia. Wszyscy zostaliśmy zaproszeni na tę ucztę. Przychodzimy więc w niedzielę, by stanąć przed ołtarzem Pana i przygotować się na wieczne spotkanie z Nim tam, gdzie raz na zawsze zostanie zniszczona śmierć i grzech. Dziś specjalna składka na potrzeby naszej parafii.

 1. Zapraszamy Wszystkich Parafian do udziału w modlitwie różańcowej codziennie o godz. 17.30.

 2. We wtorek Mszą św. o godz. 18.00 rozpocznie się spotkanie Grupy Wsparcia Po Starcie.

 3. W środę po Mszy św. wieczornej Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na spotkanie modlitewne z okazji Dnia Dziecka Utraconego dla rodziców, którzy przeżyli stratę swojego dziecka w wyniku poronienia. W planie Koronka do Bożego Miłosierdzia za rodziców, którzy doświadczyli straty dziecka, świadectwa, modlitwa dziękczynienia, zapalenie świec z imionami dzieci.

 4. W piątek oddajemy cześć Miłosierdziu Bożemu. Przed poranną Mszą Koronka a o godz. 15.00 zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia.

 5. W piątek odbędzie się spotkanie dla młodzież klas 7 szkoły podstawowej i 2 gimnazjum, która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania.  O godz. 17.15 spowiedź świętą a o 18.00 Msza Święta. Po Mszy obowiązkowe spotkanie w kościele.

 6. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na potrzeby naszej parafii. Wszystkich dobrodziejów powierzamy Bożej Opatrzności.

 7. W przedsionku zakrystii możemy nabyć prasę religijną. A przed kościołem także gazetkę parafialną „Bliżej Siebie”. Oby w każdej rodzinie znalazł się choć jeden egzemplarz katolickiej prasy. Zapraszamy również do korzystanie z naszej strony internetowej.

 8. W przyszłą niedzielę po Mszach św. przed kościołem zbierane będą podpisy w obronie nienarodzonych, chorych dzieci w ramach inicjatywy obywatelskiej "Zatrzymaj aborcję". Prosimy o zabranie nr pesel i składanie podpisów pod tą bardzo ważną inicjatywą.

 9. Od jutra w kancelarii parafialnej przyjmować będziemy intencje mszalne na przyszły rok. Bardzo prosimy by w pierwszym tygodniu rezerwować tylko Msze św. jubileuszowe za żywych a od następnego tygodnia czyli od 22 października za zmarłych.

 10. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny, kiedy w modlitwie pamiętamy o naszych zmarłych. Przyjmujemy wypominki jednorazowe i roczne. Wypominki roczne za zmarłych są przyjmowane przez księży w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Na wypominki roczne wpisujemy krótko tylko jedną czy dwie najbliższe osoby, natomiast pozostałych krewnych czy znajomych wpisujemy na wypominki jednorazowe. Ofiara na wypominki roczne składana jest w wysokości stypendium mszalnego. Pod chórem są gotowe kartki na wypominki. Możemy z nich skorzystać.

 11. Ks. Piotr Pawlukiewicz – jeden z najbardziej znanych kaznodziejów w Polsce, we wtorek 17 października wygłosi w Hałcnowskiej Bazylice, katechezę o Bożym sądzie żywych i umarłych. Katecheza rozpocznie się o godz. 19.00. Wcześniej o godz. 18.15 ks. Piotr odprawi Mszę św. i wygłosi kazanie.

 12. Duszpasterstwo Służby Zdrowia zaprasza wszystkich pracowników Służby Zdrowia na patronalne święto ku czci św. Łukasza. Spotkanie pod przewodnictwem ks. bpa Piotra Gregera odbędzie się 18 października o godz. 18.00 w budynku Kurii Diecezjalnej.

 13. Klub Inteligencji Katolickiej zaprasza na XXXII Tydzień Kultury Chrześcijańskiej w Bielsku – Białej, który rozpoczyna się 19 października. Szczegóły imprez na plakacie w gablotce.

 14. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim życzymy szczęśliwego tygodnia pod opieką Świętego Franciszka!
  Parafia i wszystko co do niej należy jest naszym wspólnym dobrem.
  Na nas wszystkich spoczywa odpowiedzialność za rozwój dóbr duchowych i materialnych.
  W każdą trzecią niedzielę możemy składać dobrowolną ofiarę na potrzeby naszej parafii.
  Ofiary można składać także na konto parafii:

 

Bank PKO SA oddział w Bielsku-Białej

NRB 04 1240 1170 1111 0000 2408 7650

 

Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

 

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać ogłoszenia parafialne, bezposrednio do swojej skrzynki mailowej zapisz się do naszego newslettera.

Zapamiętaj mnie (90 dni)