Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

25.06.2017 r.

 

 

Wprowadzenie: Wakacyjny czas służy rekreacji, odpoczynkowi i licznym wyjazdom w ciekawe miejsca, które znajdują się na świecie. My również, tak jak w każdą niedzielę wybieramy się w podróż za Panem, gdzie podczas Eucharystii będziemy uczestnikami Jego życia, śmierci i chwalebnego zmartwychpowstania.

  1. Zakończyliśmy rok szkolny i katechetyczny. Dzieciom i młodzieży gratulujemy wyników i uzyskanych promocji do następnej klasy. Życzymy też udanych, przeżywanych w łączności z Bogiem wakacji. Nauczycielom, wychowawcom i katechetom dziękujmy za trud wychowawczy i również życzymy dobrego wakacyjnego wypoczynku. Cieszymy się dziećmi i młodzieżą, którzy przyszli podziękować Panu Bogu za otrzymane dary i łaski.

  2. Dzisiaj o godz. 17.15 czytanie rocznych zalecek i nabożeństwo czerwcowe.

  3. We wtorek Mszą św. o 18.00 rozpocznie się spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja.

  4. W środę po nabożeństwie czerwcowym zapraszamy na spotkanie Zespół Charytatywny.

  5. W czwartek przypada uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. w naszym kościele będą o 6.00, 7.30, 9.00, 16.30 i o 18.00. Nabożeństwo czerwcowe z racji uroczystości będzie o 17.30. Składka przeznaczona jest na Świętopietrze. Uczyńmy co w naszej mocy aby w tym świątecznym dniu uczestniczyć we Mszy świętej.

  6. W sobotę odwiedzimy z posługą sakramentalną chorych i seniorów naszej parafii. Prosimy zgłosić ich w zakrystii lub kancelarii.

  7. W przedsionku zakrystii możemy nabyć prasę religijną. Jest też do odebrania i zakupienia wakacyjny numer Małego Gościa Niedzielnego. Zachęcamy do kupna i czytelnictwa prasy katolickiej.

  8. Bóg zapłać za złożone ofiary. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona będzie na potrzeby Seminarium Duchownego, które kształci i wychowuje przyszłych naszych kapłanów.

  9. Od jutra i przez całe wakacje kancelaria parafialna będzie czynna w poniedziałek i środę od 17.00 do 17.45, we wtorek i czwartek od 7.30 do 8.00. Narzeczonych w sprawie zawarcia małżeństwa zapraszamy w czwartek i piątek od 19.00 do 20.00.

  10. Zwracamy się z prośbą do parafian o udział w akcji krwiodawstwa. Odbędzie się ona w niedzielę 2 lipca od 9.30 do 13.30 w domu katechetycznym przy naszej parafii. Prosimy o przybywanie po spożyciu lekkiego posiłku oraz wypiciu większej ilości płynów. Krew może oddać każdy zdrowy człowiek w wieku od 18 do 65 lat. Gorąco polecamy parafianom tę akcję i zachęcamy do tego wyraźnego znaku miłości bliźniego, jakim jest oddanie krwi tym, którzy jej bardzo potrzebują. Osoby zgłaszające się na akcję prosimy o zabranie dokumentu tożsamości.

  11. Kierownictwo  Domu Kultury ogłasza nabór do nowego zespołu wokalnego dla dorosłych "RETRO", który zacznie działać od 1 września. Proponowany termin zajęć to środa od 10.00 - 12.00. Zapisy od  poniedziałku 26 czerwca telefonicznie lub w osobiście w Biurze Domu Kultury w Wapienicy.

  12. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim życzymy dobrego wakacyjnego wypoczynku i szczęśliwego tygodnia pod opieką Świętego Franciszka!

 

 

 

 


Parafia i wszystko co do niej należy jest naszym wspólnym dobrem.
Na nas wszystkich spoczywa odpowiedzialność za rozwój dóbr duchowych i materialnych.
W każdą trzecią niedzielę możemy składać dobrowolną ofiarę na potrzeby naszej parafii.
Ofiary można składać także na konto parafii:

 

Bank PKO SA oddział w Bielsku-Białej

NRB 04 1240 1170 1111 0000 2408 7650

 

Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

 

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać ogłoszenia parafialne, bezposrednio do swojej skrzynki mailowej zapisz się do naszego newslettera.

Zapamiętaj mnie (90 dni)