Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE  2017.08.20

 

Wprowadzenie: Należymy do Kościoła — powszechnej rodziny zbawionych. Kościół najpełniej objawia się, gdy zgromadzeni na Eucharystii jednym sercem i ustami wyznają wiarę i uwielbiają Boga. I nasze dzisiejsze zgromadzenie wokół Chrystusa niech uświadomi nam łączność z wszystkimi ludźmi na całej ziemi, którzy podobnie jak my składają Eucharystię i chwalą Boga za zbawienie całego świata. Składka dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.

 1. Dzisiaj o 17.30 zapraszamy na nieszpory niedzielne.

 2. W poniedziałek po wieczornej Mszy św. zapraszamy na krótkie spotkanie Członkinie Zespołu Charytatywnego.

 3. W środę po Mszach modlić się będziemy do św. O. Pio i uczcimy Jego Relikwie.

 4. Także w środę o godz. 17.30 Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy.

 5. W czwartek od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.

 6. W sobotę przypada uroczystość N.M.P. Częstochowskiej. W tym roku przeżywamy to święto szczególnie uroczyście jako że przypada Jubileuszowy Rok 300 lecie koronacji Cudownego Obrazu Naszej Matki i Królowej. Wszystkich Parafian a zwłaszcza Czcicieli Jasnogórskiej Matki zapraszamy na Msze św. o godz. 6.00. 7.30, 9.00 i 16.30. O 18.00 już będzie Msza niedzielna.

 7. W sobotę o godz. 17.00 spotkanie dla rodziców i chrzestnych przed Mszą św. chrzcielną która będzie w przyszłą niedzielę o godz. 13.15.

 8. W przyszłą niedzielę 27 sierpnia o godz. 9.00 zapraszamy na uroczystą MSZĘ DZIĘKCZYNNĄ za tegoroczne żniwa i urodzaje. Szczególnie zapraszamy rolników, działkowców i wszystkich pracujących na roli, których prosimy o udekorowanie ołtarza w płody rolne. Podczas tej Mszy św. rolnicy i związani z pracą rolną w procesji ofiarniczej razem z darami ziemi i pracy ludzkiej złożą ofiarę na intencję mszalną. Dziękczynne TE DEUM śpiewać będziemy podczas wszystkich Mszy św. niedzielnych.

 9. Serdeczne Bóg zapłać za złożone dziś ofiary ma potrzeby naszej parafii. Dobrodziejów rozumiejących konieczność troski o swoją parafię zapewniamy o modlitwie.

 10. W przedsionku zakrystii możemy zakupić parafialną prasę religijną.

 11. W sobotę w Pogórzu będzie dzień skupienia Apostolstwa Dobrej Śmierci. Szczegóły na plakacie w gablotce.

 12. Zmarła Otylia Mojeszczyk. Jej pogrzeb będzie we wtorek o godz. 15.00. Powierzmy ja Miłosierdziu Bożemu

 13. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim życzymy dobrego wypoczynku i szczęśliwego tygodnia pod opieką Świętego Franciszka!

 


Parafia i wszystko co do niej należy jest naszym wspólnym dobrem.
Na nas wszystkich spoczywa odpowiedzialność za rozwój dóbr duchowych i materialnych.
W każdą trzecią niedzielę możemy składać dobrowolną ofiarę na potrzeby naszej parafii.
Ofiary można składać także na konto parafii:

 

Bank PKO SA oddział w Bielsku-Białej

NRB 04 1240 1170 1111 0000 2408 7650

 

Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

 

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać ogłoszenia parafialne, bezposrednio do swojej skrzynki mailowej zapisz się do naszego newslettera.

Zapamiętaj mnie (90 dni)