Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE  2018.03.11

 

Wprowadzenie : Rozpoczynamy święty czas naszej przemiany i nawrócenia, jakim są Rekolekcje Święte. Prośmy Ducha Świętego, aby oświecił nasze serca i umysły, byśmy usłyszane Boże Słowo dobrze zrozumieli i aby ono w naszym życiu wydało plon stokrotny. Serdecznie witamy w naszej parafii ks. Andrzeja Gołębiowskiego, salezjanina z Krakowa, który będzie przewodniczył naszym rekolekcjom. Życzymy mu wiele światła i mocy Ducha Świętego, sił, zdrowia i aby w nas znalazł uważnych słuchaczy Bożego Słowa, pragnących słowo zamieniać w czyn.
                     

 1. Rozpoczynając Rekolekcje Święte, zachęcamy wszystkich parafian do codziennego w nich uczestnictwa. Zapraszajmy do udziału w nich także tych, którzy rzadziej bywają w naszej świątyni. Dzieci i młodzież gimnazjalna mają swe spotkania rekolekcyjne od poniedziałku do środy. Młodzież szkół ponad gimnazjalnych, studenci i młodzież pracującą zapraszamy na spotkania rekolekcyjne od dziś do wtorku o 19.30. Rodziców prosimy aby wypełnili swoje rodzicielskie powołanie i zatroszczyli się o udział dzieci i młodzieży w rekolekcjach. Bardzo Was prosimy aby pomóc naszym chorym i seniorom parafii dotrzeć do świątyni na spotkanie rekolekcyjne w środę na godz. 15.30.

 2. W środę na zakończenie rekolekcji złożymy ofiarę, która niech będzie wyrazem naszej wdzięczności Ojcu Rekolekcjoniście i Jego Wspólnocie Zakonnej za trud głoszenia Słowa Bożego w naszej parafii. Okażmy swoją dobroć przez naszą ofiarność.

 3. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach Wielkiego Postu. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 16.30 dla dzieci i o 17.30 dla młodzieży i dorosłych. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.00.

 4. W środę z powodu spowiedzi rekolekcyjnej kancelaria parafialna czynna będzie tylko w godzinach rannych od godz. 7.30 do 8.00.

 5. Po Mszy możemy zakupić za 6 zł baranki i paschaliki wielkanocne rozprowadzane przez Caritas diecezji.

 6. W przedsionku zakrystii jest do nabycia parafialna prasa religijna.

 7. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary. W przyszłą niedzielę specjalna składka na potrzeby naszej parafii. Polecamy ją zrozumieniu i życzliwości parafian a dobrodziejów parafii zapewniamy o codziennej modlitwie.

 8. Przed bocznymi ołtarzami od jutra będą kosze do których możemy składać artykuły spożywcze, aby ofiarować je na Święta ubogim rodzinom naszej parafii. Niech te dary będą naszą miłą Bogu jałmużną postną.

 9. Wspólnota Dzieci Maryi serdecznie zaprasza na kiermasz palm wielkanocnych, które nabyć będzie można już od soboty 17 marca w Domu Katechetycznym. Ofiary ze sprzedaży przeznaczone będą na dofinansowanie wyjazdów wspólnoty oraz rekolekcje wakacyjne.

 10. Od 25 lipca do 3 sierpnia 2018 roku organizujemy pielgrzymkę autokarową do Rumunii. Koszt pielgrzymki 1860 zł. Plan i szczegóły wyjazdu znajdziemy w gablotce i na stronie internetowej. Zapisy w kancelarii parafialnej wraz z wpłatą zaliczki 500 zł. Zachęcamy do uczestnictwa w pielgrzymce.

 11. W gablotce i na stronie internetowej znajduje się wykaz pogrzebowych intencji mszalnych przekazanych ks. Zenonowi Mierzwa, ks. Władysławowi Droździk i ks. Łukaszowi Gąsiorek do odprawienia w marcu i kwietniu.

 12. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim życzymy szczęśliwego tygodnia pod opieką Świętego Franciszka!
Parafia i wszystko co do niej należy jest naszym wspólnym dobrem.
Na nas wszystkich spoczywa odpowiedzialność za rozwój dóbr duchowych i materialnych.
W każdą trzecią niedzielę możemy składać dobrowolną ofiarę na potrzeby naszej parafii.
Ofiary można składać także na konto parafii:

  

Bank PKO SA oddział w Bielsku-Białej

NRB 04 1240 1170 1111 0000 2408 7650

 

Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

 

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać ogłoszenia parafialne, bezposrednio do swojej skrzynki mailowej zapisz się do naszego newslettera.

Zapamiętaj mnie (90 dni)