Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE  2017.09.24

 

Wprowadzenie: Zostaliśmy zaproszeni do winnicy Bożej — Kościoła. Przez swoją pracę, życie rodzinne, życie społeczne mamy wypełniać powołanie chrześcijańskie. Każdy czas i każda praca ma nas zbliżać do Chrystusa, by otrzymać zapłatę od Boga. Dzisiaj wzywa nas Bóg, byśmy przemyśleli swoją obecność w Kościele, swoje życie religijne, zawodowe i społeczne. Najświętsza ofiara, na której zgromadziliśmy się, to także zadanie, by przez nią uświęcać siebie i świat.

 1. Dziś o godz. 17.15 czytanie zalecek rocznych i różaniec za zmarłych zalecanych.

 2. Rozpoczął się w naszej diecezji XVI Tydzień z Ewangelią pod hasłem ”Idź na całość”. Szczegóły imprez znajdziemy w gablotce a my w naszych rodzinach starajmy się w tym tygodniu częściej zaglądać do Ewangelii.

 3. W poniedziałek po wieczornej Mszy św. spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja.

 4. W środę o 17.30 Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy.

 5. Także w środę o godz. 19.00 spotkanie wspólnoty Okulary Wiary.

 6. W czwartek od 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.

 7. W piątek o godz. 3 rano wyruszy pielgrzymka autokarowa Śladami Matki Teresy i do Medjugorie. Pielgrzymów zapewniamy o modlitwie całej parafii i o modlitwę prosimy.

 8. W piątek dzień eucharystyczny dla młodzieży 2 i 3 klas gimnazjalnych która przygotowuje się do bierzmowania. Od 17.15 spowiedź św. a o 18.00 Msza św. dla młodzieży.

 9. Już w sobotę po rannej Mszy św. odwiedzimy z posługą sakramentalną naszych chorych i seniorów parafii, którzy nie mogą przyjść do kościoła. Jak zwykle zgłośmy ich w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

 10. Spotkanie róży młodzieżowej odbędzie się w przyszłą niedziele o godz. 9.00 w domu katechetycznym. Obecność wszystkich członków obowiązkowa.

 11. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary.

 12. Bóg zapłać także za ofiary na diecezjalne radio Anioł Beskidów, które po Mszy św. składać będziemy do puszek. Radio to utrzymuje się wyłącznie z ofiar wiernych a umożliwia diecezjanom szczególnie chorym i starszym w utrzymywaniu jedności z Bogiem i Kościołem.

 13. W przedsionku zakrystii sprzedajemy prasę religijną.

 14. Ogromnie radujemy się że nasz apel mamy już darczyńców na 5 stacji „Wapienickiej Kalwarii”. Już dziś otaczamy ich wdzięczną modlitwą i zachęcamy tych którzy mają takie możliwości do wspaniałego znaku dobroci serca i ufundowania kolejnych stacji zapisując się w ten sposób na zawsze w historii i wdzięcznej pamięci parafii.

 15. Dobiega końca jubileuszowy rok objawień w Fatimie. Sto lat temu Maryja przekazała trojgu portugalskich dzieci orędzie ocalenia: nawracajcie się, wynagradzajcie za grzechy przeciw mojemu niepokalanemu sercu i odmawiajcie różaniec. Szczególną sposobnością do realizowania tego wezwania jest ogólnopolska inicjatywa Różaniec do granic. Jej celem jest podjęcie ogólnopolskiej modlitwy różańcowej przez osoby zebrane wzdłuż granic naszego kraju, w intencji Polski i całego świata. Przedsięwzięcie będzie miało miejsce 7 października tego roku w święto Matki Bożej Różańcowej, kiedy to – zebrani na granicach naszej Ojczyzny – o jednej godzinie odmówimy cztery części różańca. Nasza parafia organizuje wyjazd na tę modlitwę do przygranicznej parafii pod wezwaniem św. Jerzego w Puńcowie. Chętni proszeni są do zapisania się w zakrystii. Wyjazd o 9.30 a koszt przejazdu 15 zł.

 16. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim życzymy szczęśliwego tygodnia pod opieką Świętego Franciszka!
  Parafia i wszystko co do niej należy jest naszym wspólnym dobrem.
  Na nas wszystkich spoczywa odpowiedzialność za rozwój dóbr duchowych i materialnych.
  W każdą trzecią niedzielę możemy składać dobrowolną ofiarę na potrzeby naszej parafii.
  Ofiary można składać także na konto parafii:

 

Bank PKO SA oddział w Bielsku-Białej

NRB 04 1240 1170 1111 0000 2408 7650

 

Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

 

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać ogłoszenia parafialne, bezposrednio do swojej skrzynki mailowej zapisz się do naszego newslettera.

Zapamiętaj mnie (90 dni)