Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE  2018.03.18

Wprowadzenie : Dziś już piąta niedziela Wielkiego Postu.  Gromadzimy się, aby poprzez znak zasłoniętych krzyży, uświadomić sobie, że oprócz tego co widoczne dla ludzkich oczu, przygotowanie do świętowania paschalnego zwycięstwa obejmują także właściwą dyspozycję serca, gotowego do przyjęcia prawdy o nieskończonej miłości Boga do człowieka. Składka dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.

 1. Składamy podziękowanie parafianom, którzy sumiennie uczestniczyli w rekolekcjach wielkopostnych. Oby ten święty czas owocował naszym życiem poddanym prawu Bożemu.

 2. Dzisiaj o 17.00 zapraszamy na Gorzkie Żale a w piątek na Drogę Krzyżową dla dzieci o 16.30 zaś dla dorosłych i młodzież o 17.30.

 3. Jutro przypada Uroczystość Św. Józefa. To dzień imienin ks. prałata Józefa Śliża. Zapraszamy parafian o godz. 18.00 do wdzięcznej modlitwy w intencji Solenizanta.

 4. Jutro po Mszach św. modlimy się do bł. ks. Jerzego Popiełuszko a w piątek do św. O. Pio. Będzie również możliwość uczczenia Relikwii świętych opiekunów naszej parafii.

 5. W poniedziałek o wieczornej Mszy św. spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja.

 6. We wtorek o 17.30 nabożeństwo do św. Antoniego.

 7. W środę o 17.30 nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy.

 8. Także w środę o godz. 19.00 spotkanie z cyklu Okulary Wiary i Odnowy W Duchu Świętym.

 9. W czwartek od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.

 10. W piątek dzień eucharystyczny dla klas 3 gimnazjum przygotowujących się do sakramentu bierzmowania. O 17.15 spowiedź święta,  a o 18.00  Msza Św. Po Mszy spotkanie modlitewne w kościele dla młodzieży.

 11. W sobotę z posługą sakramentalną chcemy odwiedzić naszych chorych i starszych parafian. To odwiedziny przedświąteczne. Bardzo prosimy zgłosić ich w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

 12. Za tydzień przypada Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm będzie w czasie wszystkich Mszy świętych a procesja o godz. 9.00 i 12.00.

 13. W przyszłą niedzielę przypada z woli Ojca Świętego Światowy Dzień Młodych. Ksiądz Biskup Ordynariusz zaprasza młodzież całej diecezji. Początek uroczystości i poświęcenie palm o godz. 13.30 przy kościele Św. Trójcy.

 14. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na potrzeby naszej Rodziny Parafialnej. W zakrystii lub kancelarii parafialnej można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

 15. W przedsionku zakrystii jest do nabycia parafialna prasa religijna.

 16. Zespół Charytatywny przed kościołem sprzedaje baranki i paschaliki rozprowadzane przez Caritas diecezji.

 17. Przed bocznymi ołtarzami do wtorku przyszłego tygodnia będą kosze do których możemy składać artykuły spożywcze, aby ofiarować je ubogim rodzinom naszej parafii. Niech te dary będą naszą miłą Bogu jałmużną postną.

 18. We wtorek od 10.30 do 12.30 i od 15.00 do 17.00 będzie wydawana żywność w ramach programu pomocy Unii Europejskiej. Osoby które złożyły wniosek niech zgłoszą się z dowodem osobistym.

 19. Od 25 lipca do 3 sierpnia 2018 roku organizujemy pielgrzymkę autokarową do Rumunii. Koszt pielgrzymki 1860 zł. Plan i szczegóły wyjazdu znajdziemy w gablotce i na stronie internetowej. Zapisy w kancelarii parafialnej wraz z wpłatą zaliczki 500 zł. Zachęcamy do uczestnictwa w pielgrzymce.

 20. W piątek od godz. 17.00 odbędzie się Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta. Trasa Drogi Krzyżowej prowadzić będzie od kościoła św. Andrzeja Boboli pod Szyndzielnią do kościoła N.M.P. Królowej Świata. Zachęcamy parafian do udziału w tym wydarzeniu.

 21. Pani Krystyna Ratowska przyjmuje zapisy na Misterium Męki Pańskiej, które odbędzie się w sobotę w teatrze w Cieszynie. Wyjazd o godz. 14.00.

 22. Kierownictwo Domu Kultury w Wapienicy zaprasza w piątek o godz. 18.45 na koncert pieśni wielkopostnych  w wykonaniu zespołu wokalnego BI-BI SINGERS a od godz. 15.00 do 20.00  na kiermasz wielkanocny gdzie będzie można kupić kartki, upominki i dekoracje świąteczne ręcznie robione w niskich cenach.

 23. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim życzymy szczęśliwego tygodnia pod opieką Świętego Franciszka!
Parafia i wszystko co do niej należy jest naszym wspólnym dobrem.
Na nas wszystkich spoczywa odpowiedzialność za rozwój dóbr duchowych i materialnych.
W każdą trzecią niedzielę możemy składać dobrowolną ofiarę na potrzeby naszej parafii.
Ofiary można składać także na konto parafii:

  

Bank PKO SA oddział w Bielsku-Białej

NRB 04 1240 1170 1111 0000 2408 7650

 

Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

 

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać ogłoszenia parafialne, bezposrednio do swojej skrzynki mailowej zapisz się do naszego newslettera.

Zapamiętaj mnie (90 dni)