Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE  2017.11.19

 

Wprowadzenie: W dzisiejszą niedzielę przeżywamy Uroczystość 6 Rocznicy Konsekracji Naszego Kościoła. Pragniemy razem, jako wspólnota parafialna, wielbić Boga i składać Mu dziękczynienie za dar tego kościoła, w którym się gromadzimy, aby doznać tajemnicy bliskości Boga. Z wdzięcznością módlmy się za budowniczych i fundatorów żyjących i nieżyjących. Polecajmy osoby zatroskane o utrzymanie, wystrój i porządek domu Bożego. Prośmy o potrzebne łaski dla nas i całej parafii. Składka dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.

 1. Dzisiaj o godz. 16.00 z okazji Uroczystości Konsekracji Kościoła zapraszamy Wszystkich Parafian i Gości na piękny koncert w wykonaniu znanego piosenkarza Jacka Silskiego. Zapewniamy Wszystkim czas wspaniałej zabawy.

 2. We wtorek o godz. 17.30 nabożeństwo do św. Antoniego Padewskiego.

 3. We wtorek Mszą św. o godz. 18.00 rozpocznie się spotkanie Grupy Wsparcia Po Stracie.

 4. W środę o 17.30 nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy.

 5. Także w środę przypada wspomnienie św. Cecylii, która jest patronką muzyki i śpiewu kościelnego. Otaczamy w tym dniu swoją modlitwą i zapraszamy do wspólnej modlitwy pana Organistę, chór parafialny, scholę i wszystkich którzy grą i śpiewem upiększają liturgię.

 6. O godz. 19.00 w środę spotkanie wspólnoty Odnowa w Duchu Świętym.

 7. W czwartek od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.

 8. Także w czwartek po wieczornej Mszy św. około 18.30 spotkanie dla pielgrzymów wyjeżdżających w sobotę do Wiednia.

 9. W piątek dzień eucharystyczny dla klas 3 gimnazjum wraz z rodzicami. O godz. 17.15 spowiedź święta,  a o godz. 18.00  Msza Św. Po Mszy spotkanie w kościele dla rodziców i młodzieży.

 10. W sobotę o godz. 17.00 w domu katechetycznym spotkanie dla rodziców i chrzestnych przed Mszą św. chrzcielną która będzie w przyszłą niedzielę o 13.15.

 11. W przyszłą niedzielę przyjadą do nas Siostry Klaryski – Kapucynki z Krakowa. W ich wspólnocie są dwie nasze parafianki siostra Miriam i siostra Katarzyna. Siostry opowiedzą nam o swoim życiu i posłudze i poproszą nas o materialne wsparcie dla ich wspólnoty zakonnej. Okażmy Siostrom swoją życzliwość i pomoc.

 12. W gablotce i na stronie internetowej naszej parafii możemy już znaleźć plan odwiedzin duszpasterskich, które rozpoczniemy I Niedzielą Adwentu czyli 3 grudnia.

 13. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na potrzeby naszej parafii. Dobrodziejów rozumiejących że parafia to nasze wspólne dobro zapewniamy o codziennej modlitwie.

 14. W przedsionku zakrystii możemy zakupić prasę religijną. Przed kościołem możemy nabyć gazetkę parafialną „Bliżej Siebie” w której znajdziemy fotorelację z powitania relikwii św. Antoniego i inne ciekawe artykuły. Tam też za 15 zł można nabyć nasz piękny kalendarz parafialny na Nowy Rok. Już dziś zachęcamy aby znalazł się w każdej rodzinie.
 15. Już 2 grudnia chcemy zorganizować spotkanie dzieci chorych i z najuboższych rodzin ze św. Mikołajem. Dlatego zwracamy się z gorącą prośbą do WSZYSTKICH LUDZI DOBREJ WOLI w naszej parafii o pomoc i sponsorowanie paczek dla tych dzieci. Pomoc ta może być w formie pieniężnej jak i w formie gotowych paczek czy artykułów, z których można je zrobić. Ofiary na ten cel można także wpłacać na konto parafii z dopiskiem „POMOC MIKOŁAJKOWA”. Numer konta bankowego umieszczony jest w gablotce, a także na stronie internetowej parafii. Za dobroć serca już dziś składamy serdeczne podziękowanie.

 16. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na autokarową pielgrzymkę i wycieczkę do Wiednia w dniach 25 i 26 listopada. Zachęcamy do wyjazdu. Koszt 350 zł.

 17. Kierownictwo Domu Kultury w Wapienicy zaprasza 24 listopada o godz. 18.00 na koncert "Muzyka -  moja pasja". W repertuarze przeboje muzyki operowej oraz utwory sakralne w wykonaniu meksykańskiego śpiewaka Mario Jarib Diaz Ochoa. Wstęp wolny.

 18. Zmarła nasza parafianka Dorota Wilk. Jej pogrzeb będzie we wtorek o godz. 14.00. Powierzmy ją Miłosierdziu Bożemu.

 19. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim życzymy szczęśliwego tygodnia pod opieką Świętego Franciszka!

 




Parafia i wszystko co do niej należy jest naszym wspólnym dobrem.
Na nas wszystkich spoczywa odpowiedzialność za rozwój dóbr duchowych i materialnych.
W każdą trzecią niedzielę możemy składać dobrowolną ofiarę na potrzeby naszej parafii.
Ofiary można składać także na konto parafii:

 

 

 

Bank PKO SA oddział w Bielsku-Białej

NRB 04 1240 1170 1111 0000 2408 7650

 

Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

 

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać ogłoszenia parafialne, bezposrednio do swojej skrzynki mailowej zapisz się do naszego newslettera.

Zapamiętaj mnie (90 dni)