Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE  2017.07.23

 

Wprowadzenie : Dziś 16 niedziela zwykła. Jesteśmy przeznaczeni przez Boga, aby się stać na wzór obrazu Jego Syna, Jezusa. To podobieństwo nosimy w sobie już od dnia chrztu, kiedyś będziemy jednak uczestniczyć na zawsze w Jego chwale. Eucharystia już teraz buduje kształt innego życia, jest zadatkiem naszego zmartwychwstania.

 

 1. Dziś o godz. 17.30 Nieszpory Niedzielne.

 2. We wtorek swoje imieniny będą obchodzić nasi księża – ks. Krzysztof Kuliński i ks. Krzysztof Adamski. Zapraszamy Parafian do wdzięcznej modlitwy podczas Mszy św. o godz. 18.00. W tym też dniu podziękujemy ks. Krzysztofowi Adamskiemu za jego roczna posługę w naszej parafii.

 3. Św. Krzysztof to patron kierowców. Z tej racji po Mszy św. o godz. 7.00 i 18.00 będzie poświęcenie pojazdów. Wszystkich kierowców, którzy pragną poświęcić swój pojazd zapraszamy na Mszę św. a pojazd prosimy zaparkować w pobliżu kościoła. Zwyczajowo składana ofiara przy poświęceniu pojazdów przeznaczona jest na pomoc misjonarzom.

 4. W środę o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 5. W czwartek o godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.

 6. W sobotę o godz. 17.00 spotkanie dla rodziców i chrzestnych przed Mszą chrzcielną która będzie w przyszłą niedzielę o godz. 13.15.

 7. Bóg zapłać za złożone ofiary.

 8. Wzorem lat ubiegłych, także i w tym roku, nasza parafia bierze udział w ogólnopolskiej akcji „Tornister Pełen Uśmiechów”. Osoby zainteresowane pomocą zapraszamy po odbiór plecaka do zakrystii i uzupełnieniu go w przybory szkolne. Mogą to być: piórniki, długopisy, zestawy linijek, kredki, flamastry, farby, plastelinę, itp. Po wypełnieniu plecaka, należy przynieść go ponownie do kościoła. Dzięki ofiarności darczyńców wiele dzieci będzie mogło rozpocząć nowy rok szkolny z uśmiechem na twarzy. Już teraz dziękuję za pomoc i okazane serce.

 9. Grupa „Okulary Wiary” organizuje wyjazd w ramach „Poznajemy polskie sanktuaria”. W programie zwiedzanie Zabawy – sanktuarium bł. Karoliny Kózkówny oraz Szczepanowa – sanktuarium Św. Stanisława. Wyjazd odbędzie się w czwartek 27 lipca 2017. Koszt wyjazdu to 70 zł. Zapisy u Pana Kościelnego.

 10. W przedsionku zakrystii możemy kupić parafialną prasę religijną. Szczególnie polecamy tygodnik Niedzielę, gdzie może przeczytać artykuł o naszych ministrantach, którzy w tym roku pielgrzymowali do Włoch i Hiszpanii. Jak również o Rafale Blachaczu jednym z najlepszych pianistów świata, który daje swoje świadectwo wiary w Pana Boga.

 11. Do 28 lipca można zapisywać się na pieszą pielgrzymkę naszej Diecezji z Hałcnowa na Jasną Górę w dniach od 6 do 11 sierpnia. W tym roku grupę 7 poprowadzi nasz ks. wikary Adrian, dlatego tym bardziej zachęcamy wszystkich parafian do zapisów i wspólnego pielgrzymowania. Zapisać można się w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. Szczegółowe informacje u ks. Adriana przy zapisach w kancelarii parafialnej oraz na plakatach i profilach internetowych.

 12. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim życzymy szczęśliwego tygodnia i wakacyjnego wypoczynku pod opieką Świętego Franciszka. 

 

 

 


Parafia i wszystko co do niej należy jest naszym wspólnym dobrem.
Na nas wszystkich spoczywa odpowiedzialność za rozwój dóbr duchowych i materialnych.
W każdą trzecią niedzielę możemy składać dobrowolną ofiarę na potrzeby naszej parafii.
Ofiary można składać także na konto parafii:

 

Bank PKO SA oddział w Bielsku-Białej

NRB 04 1240 1170 1111 0000 2408 7650

 

Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

 

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać ogłoszenia parafialne, bezposrednio do swojej skrzynki mailowej zapisz się do naszego newslettera.

Zapamiętaj mnie (90 dni)